Słoneczna Toskania w twoim domu

Kierunek toskański w urządzaniu wnętrz zaznacza się blichtrem i mnóstwem ozdobników. Pochodzący – jakżeby inaczej – ze słonecznej Toskanii wyraża tradycje malowniczej włoskiej scenografii: delikatne wybrzuszenia, winnice, pola lawendy, obiekty rolnicze, tu i ówdzie kamienne przegrodzenie, a także rozognione przez słońce dachy pokryte terakotą. Motywy tego rodzaju są dostatecznym tłem zainspirowania się do zaaranżowania lokalu w wytwornej chociaż przytulnej oraz spokojnej manierze.

Olbrzymia partia zorientowanych na familię obrzędowości Toskanii podpiera się na sięgających wiele pokoleń wstecz koneksjach. Wielopokoleniowy sposób bytowania otrzymuje widoczne odbicie w nurcie toskańskim. Uwidocznia się w gigantycznych kominkach, mocnych elementach architektonicznych oraz rozległych przestrzeniach.

Kuchnia potrzebuje zaskakiwać rozmachem bo w realnym toskańskim domu jest królestwem wielu kobiet, z olbrzymią wyspą kuchenną na środku wykonaną z organicznych budulców jak kamień oraz drzewo. To pomieszczenie w istotny sposób służy zachowaniu więzi rodzinnych oraz kulturowych podłoży tudzież tradycji.

Wszelakimi prawdopodobnymi sposobami należy podchodzić do urządzania lokalu w stylu toskańskim z rozmachem, jednakże również z daleko idącym autentyzmem. Spróbuj wyszukać monumentalne belki z wiekowego drzewa do podparcia sufitu zaś jeśli stawiasz na odkryte mury to z autentycznego kamienia. Wydobywaj przywiązanie do ziemi i jej naturalnych wytworów, używaj wiele drewna, ciepłych metali o walorach estetycznych i rzeczywistego kamienia. Na posadzkę nadają się akuratnie antyczne belki drewna, terakota względnie kamieniste mozaiki. Dla pełnego wyniku zastosuj wielki ozdabiany miękki kobierzec. Na murach bezbłędnie wypróbuje się nieskomplikowany, nierównomiernie kryty tynk co uwypukli jego wypukłości. Obszerne okna zagwarantują rozsądną porcję światła słonecznego.

Stare drzewo oraz kamieniste płytki zapewniają masę możliwości. Jeżeli autentycznie myślisz o kierunku toskańskim każdorazowo możesz dołożyć drewno oraz kamień do stropów czy murów nawet jeśli twój lokal jest na wskroś dzisiejszy. Najprawdopodobniej będzie to podróbka, jednakże któż to odgadnie?

Rustykalna gama kolorów nurtu toskańskiego odnosi do odcieni ziemi jak również krajobrazów Toskanii. Najcelniejszym zestawem są radosne i intensywne odcienie jesieni – ciemno brunatny, brązowy, oliwkowy, złoto-żółty i odcienie łososiowego. Dodatkowo można zaczerpnąć z odcieni koloru czerwonego. Zużywaj takie kolory gdzie tylko można, na ścianach, gobelinach, tekstyliach i meblach. Ponieważ są to z reguły ciemne kolory nie wahaj się żeby rozjaśnić je jaśniejszymi niuansami w odcieniu białym, śmietankowym oraz piaskowym.

Urozmaiceniem tak zaprojektowanego mieszkania muszą być tradycyjne pamiątki rodzinne, choćby jeśli są to dodatki pozyskane na jarmarkach antyków, jakkolwiek najistotniejszy jest serdeczny oraz komfortowy klimat, świetny dla rodziny.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.