Najwyższy czas przygotować się do Wielkanocy!

Zaledwie kilka dni pozostało do Wielkanocy. Czas najwyższy zabrać się za wiosenne porządki oraz pomyśleć jak udekorować dom przed nadciągającym świętem.

jajkaWiosenne porządki przed Wielkanocą stanowią odwieczny składnik przygotowań do tych świąt. Niełatwo sobie wyobrazić by spędzać tak istotne święto w nieładzie, oprócz tego urządzanie mieszkania nie kończy się na pojedynczym ułożeniu wszystkich składników kompozycji, trzeba jeszcze troszczyć o to żeby utrzymywać je w czystości. Zdaję sobie sprawę, iż zimowy ubytek chęci nie sprzyja takiemu wysiłkowi, jednakże teraz nadarza się możliwość żeby nadrobić zaległości w porządkach i wypucować mieszkanie na błysk. Coraz dłuższe i pełniejsze światła słonecznego dni sprzyjają wydobyciu z siebie dodatkowej energii żeby uporać się z generalnym odświeżeniem domu.

Porządkowanie jest także okazją by przerobić to i owo w wystroju domu, np. w końcu zmienić brudne kotary i firanki. No i bezsprzecznie pomyśleć jak w tym roku ozdobimy dom na Wielkanoc. Ozdoby na Wielkanoc nie są tak wyrafinowane jak te na Boże Narodzenie jednak przy odrobinie fantazji można zagospodarować typowe atrybuty tych świąt – takie jak bazie, jaja, zajączki oraz kurczątka. Wielkanoc odnosi się do regenerującego się życia. Interesującym pomysłem stosującym tę metaforę, a zarazem wymagającym stosunkowo wczesnego przygotowania, stanowi ekologiczna dekoracja z użyciem świeżo posianej trawki (lub rzeżuchy, błyskawicznie dojrzewa). Poszukaj płaskiej doniczki, nasyp do niej nieco ziemi ogrodniczej i posiej trawę (nie trzeba nabywać całego wielkiego pudełka na trawniki, sklepy zoologiczne mają niewielkie pudełka trawki dla kotów). Gdy wyrośnie możesz umieścić na niej malowane jajka i figurki kurczątek. Może też gnębić cię kwestia jak spożytkować palmę wielkanocną. Dodaj nieco bazi i figur kurczaków i zajączków na patykach, lub jajek na patykach (możesz takie przed Wielkanocą kupić bez kłopotu) i postaw do wazonu.

Awangardą ozdób wielkanocnych są rozmaite figury, jakie umieszcza się na wielkanocnym stole. Najważniejsza jest figurka Chrystusa, możesz jeszcze położyć figury baranków – następnego ważnego atrybutu wielkanocnego. W pewnych rejonach ustawia się jeszcze na stole wielkanocnym figurki baranków z ciasta lub masła.

Jeśli kombinujesz gdzie zdobyć ozdoby na Wielkanoc to zajrzyj na tęstronę: http://www.dekor-gifts.eu/oferta/dekoracje-wielkanocne/, ja tam kupuję i może także ty wynajdziesz coś ładnego dla siebie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.