Poradnik małego imprezowicza

Organizowanie przyjęć oraz imprez to domena ekstrawertyków. Kochają oni pozostawać w otoczeniu innych ludzi, zwłaszcza jeżeli są w centrum uwagi i promieniują w tłumie jak gwiazda. Jednakże zorganizowanie imprezy wiąże się najpierw ze licznymi przygotowaniami, i zwykle jednocześnie z kosztami. Prawdziwy organizator imprez ma jednakowoż na pewno opracowaną strategię jak poradzić sobie z jakimikolwiek towarzyszącymi jej obowiązkami. Uwieńczeniem jego starań ma być wprawdzie poświęcona mu (jej) uwaga, plotki i czasem błysk zazdrości w oczach kogoś na kim mu/jej zależy.

Najbardziej przyziemną rzeczą związaną z zorganizowaniem przyjęcia jest porządkowanie. Mieszkanie ma się błyszczeć. Zazdrosna znajoma na pewno dostrzeże nie starty kurz lub plamę na zasłonie. Warto więc poświęcić tej prozaicznej czynności parę godzin. Nie potrzeba od razu produkować się jak na powitanie Małgorzaty Rozenek, jednakże pewne pozory należy zachować.

Kolej na przygotowanie potraw. Na pewno masz jakiś określony zestaw potraw, które robisz na przyjęcia. Jeśli masz ochotę na eksperymenty to lepiej sprawdź receptury wcześniej, aby danie nie okazało się totalną katastrofą, którego nikt nie będzie chciał zjeść. Czasem jednakowoż lepiej przygotować coś, co umie się na pamięć nawet jeżeli nie spowoduje to euforii. Jednakże mimo wszystko wszyscy coś zjedzą i nie wyjdą głodni.

zastawaRównież stół musi być nakryty doskonale. Pora wyjąć komplet obiadowy utrzymywany na wyjątkowe okazje oraz czysty obrus. Zastawę musisz wcześniej dokładnie oczyścić a sztućcom nadać połysk żeby nie objawiło się, że ktoś dostanie brudny widelec. W centrum stołu ustaw wazon – jest niezwykle prawdopodobne, że przynajmniej jedna spośród przybyłych osób przyniesie chociaż symboliczną wiązankę kwiatów, z którym będzie trzeba coś zrobić (to jest włożyć do wazonu).

W końcu ubierz się elegancko oraz czekaj na gości. I miej nadzieję, iż te długie godziny spędzone na sprzątaniu, lataniu po sklepach, gotowaniu oraz innych czynnościach będą mieć przełożenie na twój sukces w towarzystwie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.